Covid-19  pandemisi sürecinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Sosyal Hizmet Birimi, gönüllü kuruluşların desteği ile  yürütülen çalışmalar ile  ihtiyaç sahibi hasta ve hasta yakınlarının yüzünü güldürdü.

“Yaşa Çocuk Derneği” Başkanı Selma Akın öncülüğünde, derneğin gönüllü grubu  olan “Umut Burada Gönüllüleri” tarafından  Çocuk Onkoloji ve Hemotoloji  Servisleri ile diğer  çocuk servislerinde  yatarak tedavi gören  ve ayaktan kontrole gelen dezavantajlı  hastalar, ayrıca  ihtiyaç sahibi yetişkin hastalara nakit yardımı, gıda paketi, gıda çeki (market kartları) temizlik malzemesi, kıyafet, ayakkabı, oyuncak, kitap, hasta bezi, çocuk bezi ve ıslak mendil  gibi yardımlar yapıldı.  Ayrıca Yaşa Çocuk Derneği gönüllü kadın grubundan Afet Ayaz önderliğinde ise annesi ya da babası işten ayrıldığı için pandemiden olumsuz etkilenme ihtimali yüksek olan hasta gruplarına nakit  yardımı, gıda ve temizlik maddesi yardımı yapıldı.

Başhekimimz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu,  bu zor süreçte ihtiyacı olan hastaları yalnız bırakmayan Yaşa Çocuk Derneği Başkanı Selma Akın’a   ve yaptıkları çalışmalardan dolayı Tıbbi Sosyla Hizmet Birimi çalışanları ve birim sorumlusu Melek Aykaç’a teşekkür etti.

 

LİNK : https://tepecikeah.saglik.gov.tr/TR,455393/pandemi-surecinde-gonullulerden-hastalarimiza-tam-destek.html

One Comment

  • Yüreği güzel Başkanım; sizinle bu yola girdiğim için çok gururluyum. Sayenizde çocuklarımızın yüreğine dokunmanın verdiği mutluluk dünya da hiçbir şeye değişilmez. İyi ki varsınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir